Fajna restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują równie pyszne dania takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć również nie tak znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z różnych miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować trunków. Kolacja w charakterze włoskim z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha standard. Restaurants near Main Market Square Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *