Krakow Restaurant italian Cuisine

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, jakie oferuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie potrawy

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. włoska restauracja bez glutenu w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *